Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy znalazła się w 30-tce bibliotek, które w drodze konkursu zostały włączone do udziału w projekcie „Prosto i przystępnie o domowych finansach – spotkania w bibliotece”. Projekt organizowany jest przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach komponentu „Organizacje pozarządowe bibliotekom” Programu Rozwoju Bibliotek
Projekt będzie realizowany w bibliotece w pierwszym półroczu 2013 roku.
Podczas czterech dwugodzinnych spotkań prowadzonych przez trenera edukacji finansowej uczestnicy zapoznają się z tajnikami mądrego gospodarowania budżetem domowym.
Proponowane tematy spotkań:

  •  jak racjonalnie zarządzać domowym budżetem
  • czy warto zakładać konto w banku
  • jak rozsądnie oceniać oferty kredytowe banków, ubezpieczeń itp.
  • dlaczego warto oszczędzać i planować swoje finanse.

Uczestnikom spotkań a także pozostałym mieszkańcom zapewnimy w bibliotece dostęp do materiałów edukacyjnych z tego zakresu w wersji tradycyjnej i elektronicznej. Terminy spotkań zostaną podane w styczniu Zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich chętnych mieszkańców  gminy Głuszyca.
Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 74  84 56 334

            

Projekt „Prosto i przystępnie o domowych finansach: spotkania w bibliotece” prowadzony jest przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach programu Rozwoju Bibliotek.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.