W piątkowy wieczór 24 maja miłośnicy twórczości Jolanty Marii Kalety mieli możliwość spotkać się z pisarką w Centrum Kultry-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii promocyjnej najnowszej powieści Jolanty Marii Kalety pt. „Wojna i miłość. Katarzyna i Igor”.

Powieść została okrzyknięta romansem historycznym jakiego jeszcze nie było. I rzeczywiście jest to publikacja wyjątkowa, odmienna od dotychczas napisanych przez autorkę książek.

O tym, co składa się na jej oryginalność, o motywach osadzenia akcji powieści w okresie I wojny światowej, o niezwykle istotnych wydarzeniach tego okresu, o inspiracjach i trudnościach w procesie twórczym, o niezwykłych historiach rodzinnych autorki i jej męża, a także o tym, dlaczego powieść kończy się wierszem Juliana Tuwima „Do prostego człowieka” rozmawiała z pisarką Renata Sokołowska.

Na koniec spotkania Jolanta Kaleta uchyliła rąbka tajemnicy o treści kolejnej książki, w której poznamy losy dzieci ocalałych z pożogi Wielkiej Wojny bohaterów „Katarzyny i Igora”. Książka ukaże się w październiku nakładem Wydawnictwa „Otwarte”.

Na spotkaniu obecny był również przedstawiciel wydawnictwa, dzięki czemu każdy z uczestników miał możliwość zakupu książki oraz uzyskania autografu autorki.

Dziękujemy Wydawnictwu Znak za umożliwienie zorganizowania tego spotkania.

/R.S.