Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy UTW w roku 2023 w sumie otrzymało 40 tys. złotych dofinansowania na realizację zadań publicznych z udziałem seniorów. Oprócz 30 tys. zł dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego głuszycki UTW pozyskał także dofinansowanie w wysokości 3 tys. zł z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego na realizację zadania „Poznaj atrakcje Ziemi Wałbrzyskiej i okolic” oraz 7 tys. dofinansowania z budżetu Gminy Głuszyca na realizację zadania „Aktywni całe życie”.

Zadanie „Poznaj atrakcje Ziemi Wałbrzyskiej i okolic”, którego celem jest promowanie walorów turystycznych i krajobrazowych Ziemi Wałbrzyskiej, adresowany jest do ponad dwudziestoosobowej grupy seniorów. W ramach zadania zaplanowano wycieczkę pieszą z przewodnikiem z Andrzejówki do Sokołowska, a także zwiedzanie Pałacu Jedlinka, Sztolni Walimskich oraz Podziemnego Miasta Osówka. Projekt zakończy ognisko integracyjne przy restauracji Osówka.

W ramach zadania „Aktywni przez całe życie” głuszyccy seniorzy z UTW wezmą udział w wycieczce do Doliny Pałaców i Ogrodów oraz wybiorą się do Opery Wrocławskiej. Zapowiada się czas pełen aktywności i przyjemnych wyjazdów dedykowanych seniorom.