dzm9Głuszyckie mamy miały dwa razy okazję do świętowania: w piątek słodkie obchody w CK-MBP zorganizował im głuszycki oddział PZN wraz z SP 1, a we wtorek artystyczne występy ,,na ludową nutę” oglądały mamy dzieci uczęszczających na zajęcia do CK. Gościnnie wstąpiły także dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Sierpnicy oraz Chór Seniorów ,,Pokolenie”.  

Głuszycki oddział Polskiego Związku Niewidomych kierowany przez Bogumiłę Kochanek jak co roku organizował dla głuszyckich mam spotkanie przy kawie i ciastku. Słodki poczęstunek zasponsorował Robert Ławski  z Restauracji BOHEMA w Szczawnie-Zdroju. Fantastyczny występ artystyczny przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Głuszycy Górnej pod kierunkiem pani Ewy Piwońskiej. Dopełnieniem świetnego występu był taniec młodzieży z wałbrzyskiej szkoły. Wśród zaproszonych gości były głuszyckie mamy, przedstawiciele  PCPR z Wałbrzycha oraz Burmistrz Głuszycy Alicja Ogorzelec.

Wtorkowe występy zostały przygotowane przez dzieci biorące na co dzień udział w zajęciach i warsztatach działających w CK-MBP. Ale nie zabrakło także dorosłych artystów kształcących swoje umiejętności wokalne i instrumentalne pod kierunkiem instruktorów z Centrum Kultury. Stąd też na scenie zaprezentowała się Sylwia Skupin, Kinga Stępska i Przemysław Ciura. Wszyscy oczywiście w repertuarze związanym ze świętem Dnia Matki. Bardzo ciepło zostały przyjęte dzieci ze Świetlicy Wiejskiej z Sierpnicy, które po raz pierwszy – ale z ogromnym zaangażowaniem – występowały na scenie Centrum Kultury. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały także: Paulina Jelewska i Natalia Kraczek. Ciekawym akcentem była prezentacja codziennego życia mam ,,na wesoło”. W przedstawieniu ,,na ludową nutę” dzieci z koła teatralnego wystawiły sztukę o słowiańskiej Matce-Ziemi, czyli bogini Mokoszy. Każda z przybyłych mam otrzymała kwiaty ufundowane przez Roberta Ławskiego. Uroczystość zakończyła się występem Chóru Seniorów ,,Pokolenie”, który oprócz okolicznościowego repertuaru, zaprezentował także pieśni o Głuszycy.

 dzm3 dzm4 dzm6 dzm11 dzm13 dzm14 dzm15 dzm16 dzmatki1 dzm20