BIEGNIEMY, UKRAINO, Z POMOCĄ!- pod takim hasłem w niedzielę 6 marca odbyła się X. jubileuszowa edycja ogólnopolskiego wydarzenia pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bieg zorganizowany został także w Głuszycy. Wzięło w nim udział ponad 70 osób – dzieci z rodzicami, młodzież i dorośli. Wszyscy z uśmiechem na twarzach dotarli do mety przygotowanej na Kamykach w Głuszycy Górnej, gdzie na zawodników czekał ciepły posiłek.

Uczestnicy wystartowali w samo południe z placu przy kaplicy św. Józefa na głuszyckim osiedlu mieszkaniowym. Wcześniej o godz. 10.45 została odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych i pokoju na świecie. Tegoroczna edycja biegu przypadła w szczególnym czasie wojny na Ukrainie. Uczestnicy wydarzenia przyłączyli się do zbiórki publicznej nr 2022/624/OR ogłoszonej przez organizatora wydarzenia – Fundację Wolności i Demokracja. Zebrane środki pieniężne do puszki w wysokości 200,50zł zostaną przekazane ww. fundacji wspierającej ofiary wojny na Ukrainie.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w wydarzeniu, którego celem jest nie tylko propagowanie sportu i zdrowego trybu życia, ale przede wszystkim upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych i ich roli, jaką odegrali w historii Polski. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Przekazujemy podziękowania dla wszystkich osób i instytucji wspierających organizację głuszyckiego wydarzenia. Szczególne podziękowania dla Burmistrza Głuszycy Romana Głoda, zastępcy Burmistrza Grzegorza Szymańskiego, Mirosława Żołopy, Artura Gołdy, Magdaleny Gołdy, Romualda Szmidta, Wojciecha Jelewskiego, Przemysława Rudolfa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej, funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, Mirosława Kuski, Agaty i  Tomasza Dąbrowskich, pracowników Urzędu Miejskiego  oraz Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Gorące podziękowania dla grupy harcerzy: Julii Foryś, Mikołaja Chlastawy, Krzysztofa Diuga, Igi Smusz, Bartka Smusza i Katarzyny Smusz z 1 Jedlińskiej Drużyny Harcerskiej „Wilki”.