W sielskiej  okolicy urzekającej pięknem sowiogórskiej przyrody bawili się mieszkańcy sąsiadujących gmin – Głuszycy i Nowej Rudy w czasie PIKNIKU BEZ GRANIC w niedzielę 26. lipca na polanie przy restauracji „Pod Dwiema Lipami” w Bartnicy.

Spotkanie sąsiadów było okazją do międzygminnych potyczek, w których brali udział włodarze obu gmin – wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i burmistrz Głuszycy Roman Głód. Radni – Mirosław Żołopa z Głuszycy i Wacław Łukasiewicz z Nowej Rudy – startowali w konkurencji koszenia trawy kosą, reprezentantki obu gmin plotły wianki z polnych kwiatów, a rodzinne drużyny siłowały się w przeciąganiu liny.  Wszystkie konkurencje zakończyły się oczywiście remisem, to nie wynik był ważny – tylko dobra zabawa, zarówno uczestników potyczek,                              jak i publiczności.piknik1

Na scenie wystąpiły noworudzkie „Iskierki” i głuszycka orkiestra dęta. Widzowie z zaciekawieniem przyglądali się pokazowemu treningowi drużyny głuszyckich siłaczy z UKS GIM Głuszyca. Ciężary „wyciskali”: Andrzej Woźniak, Kacper Drochomirecki, Maciej Wiącek i Paweł Wiącek pod czujnym okiem trenera Jacka Kędzierskiego, który opowiadał o sukcesach swoich podopiecznych.

Dmuchane zamki, malowanie twarzy, przejażdżki konne razem ze szkółką „Czarny Koń” z Sokolca i słodkie przekąski cieszyły się popularnością wśród najmłodszych. Na stoiskach można było zobaczyć wytwory lokalnych artystów, m. in. drewniane rzeźby Jerzego Marszała z Łomnicy. Pięknie zaprezentowało się stowarzyszenie „Nasza Sierpnica”  na czele z panią  sołtys Krystyną Gołębiowską. Słoneczna, lipcowa pogoda sprzyjała niedzielnemu wypoczynkowi w radosnej atmosferze piknikowej. O bezpieczeństwo uczestników imprezy zadbało nowe Centrum Medyczne „Solaris” z Głuszycy i Ochotnicza Straż Pożarna z Głuszycy Górnej, która udostępniła dzieciom do zwiedzania swój wóz bojowy.

Organizatorzy: Gmina Głuszyca, Gmina Nowa Ruda, Centrum Kultury – MBP w Głuszycy, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i gospodarz miejsca – restauracja „Pod Dwiema Lipami” w Bartnicy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie. Miejmy nadzieję, że spotkanie sąsiadujących gmin przełamało granice i  będzie początkiem kolejnych, wspólnych  inicjatyw.

 

piknik2 piknik3 piknik4 piknik5 piknik6 piknik7 piknik8 piknik9 piknik10 piknik11