Zakończył się pierwszy turnus półkolonii organizowanych przez Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Warsztaty tematyczne, wycieczki do miejsc wartych odwiedzenia i poznania, spacery po okolicach i przede wszystkim zajęcia integracyjne z rówieśnikami oraz mnóstwo zabawy – tak minął czas pierwszych dwóch tygodni wakacji.
Półkolonie rozpoczęły się w poniedziałek 24 czerwca spektaklem dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek” i warsztatami teatralno-kulinarnymi. Dzieci odwiedziły poza tym Chicken Land w Borównie, Pigasso Creative Paint we Wrocławiu oraz Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Półkoloniści wzięli także udział w warsztatach serowarskich w Lutomierzu i w zajęciach malowania mchem podczas zwiedzania Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła wizyta w kinie i wspólne oglądanie filmu „W głowie się nie mieści 2”.
Nie zabrakło także czasu na zwiedzania głuszyckich atrakcji. Zorganizowano pieszy rajd na Gomólnik Mały, skąd podziwiać można górską panoramę z nowej platformy widokowej, aktywny dzień z zabawami w wodzie na głuszyckim Delfinku oraz niezwykle ciekawą lekcję historii w Podziemnym Mieście Osówka.
Emocji było mnóstwo, a uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci i opiekunów grupy. W pierwszym turnusie, zakończonym 5 lipca, wzięło udział 40 dzieci w wieku szkolnym. Taka sama ilość dzieci rozpocznie aktywny czas podczas drugiego turnusu półkolonii, który rozpocznie się już od 15 lipca. Warto dodać, że organizacja głuszyckich półkolonii jest dofinansowana z budżetu Gminy Głuszyca.