Prawie 70-u młodych głuszyczan uczestniczyło w pierwszej turze zajęć wakacyjnych  organizowanych przez Centrum Kultury- MBP w Głuszycy. W ciągu pierwszych dwóch tygodni wakacyjnego wypoczynku dzieci odwiedziły wiele atrakcji turystycznych w naszym regionie. Druga tura zajęć rusza już 15 lipca i zapowiada się równie ciekawie. Zajęcia wakacyjne są dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca.

Grupa dzieci ze świetlic wiejskich odwiedziła Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie, zobaczyła „Głazy krasnoludków” w Gorzeszowie, a także Kopalnię Złota, średniowieczną osadę i tunel strachu w Złotym Stoku. W Międzygórzu uczestnicy zajęć odwiedzili Ogród Bajek, wodospad Wilczki oraz Igliczną. Zajęcia zakończyły się ogniskiem integracyjnym w Agroturystyce „Brodowo” w Sierpnicy. Grupa dzieci uczestnicząca w zajęciach w CK-MBP odwiedziła z kolei Ogród Japoński we Wrocławiu oraz  wieżę widokową w Świdnicy. W Ząbkowicach Śląskich dzieci zwiedziły oprócz Krzywej Wieży, Izbę Pamiątek Regionalnych, ruiny renesansowego zamku i Laboratorium dr. Frankensteina. Zajęcia zakończyły się wycieczką
do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego wraz z wizytą w Afrykarium.

Wszyscy uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania w czasie wakacji, zwłaszcza podczas pobytu nad wodą. Ponadto dzieci rozwijały swoje zdolności manualne w czasie w kreatywnych warsztatów bursztynowych i mydlarskich. Nie zabrakło także zajęć sportowych w plenerze oraz aktywnego wypoczynku na krytej pływalni „Delfinek” i na obiekcie kąpielowym przy ul. Dolnej w Głuszycy. Był to czas pełen  radości, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze wypoczywających aktywnie dzieci.