Chłopcy z Głuszycy najlepsi!!! 10 maja na Orliku w Wałbrzychu odbył się Turniej Piłki Koszykowej Orlik Basketmania. Uczestniczyli w nim również chłopcy i dziewczęta z Centrum Kultury w Głuszycy (rocznik 98’ i 99’). Były to eliminacje gminne w systemie „każdy z każdym”. Drużyna dziewcząt „Słoneczka Głuszyca” w składzie: Trawczyńska Natalia, Twaróg Klaudia, Bielecka Natalia, Jagóra Klaudia, Sękala Marcelina, Nowak Sara, Swoboda Michalina ukończyła rywalizację na miejscu drugim, pokonując między innymi PSP nr 21, PSP nr 28, PSP nr 17. W finałowym meczu uległy niestety utytułowanym zawodniczkom z klubu sportowego z Boguszowa Gorce, otrzymując na zakończenie nagrody w postaci koszulek z logiem organizatora i sponsora turnieju. Drużyna chłopców „Extreme Team Głuszyca” w składzie: Grabka Jakub, Dobrzyński Łukasz, Kazimierczak Dominik, Reich Kacper, Paluszek Bartosz, Lis Krystian, Stach Krzysztof, Więcławski Mateusz, Mańka Marcin i Wojnowski Wojciech zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych i przechodzi do etapu wojewódzkiego rozgrywek. Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a zwycięzców będziemy wspierać na kolejnych etapach!]]>