Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 4 września 2018 zmarł Pan Stanisław Michalik.  Najbliższej Rodzinie przekazujemy szczere wyrazy współczucia.

 Stanisław Michalik (1939 – 2018)

 Z zawodu nauczyciel, historyk i polonista. Był burmistrzem Głuszycy w latach 1994-1998, wicestarostą wałbrzyskim,  samorządowcem, pracownikiem instytucji kulturalnych, działaczem społecznym, pisarzem, poetą, historykiem i miłośnikiem regionu, publicystą, redaktorem Wałbrzyskiego Informatora Kulturalnego i „Kuriera Głuszyckiego”. Wydał następujące wydawnictwa książkowe:

 Historia mojego miasta Głuszyca,

Niezwykłości Osówki,

Impresje Walimskie na 700-lecie,

Głuszyca dawniej i dziś, album, 

Głuszyckie kontemplacje. Część I, Czterdzieści opowieści o Głuszycy i okolicy, Głuszyckie kontemplacje. Część II, Opowieści o Głuszycy i najbliższej okolicy.

U źródeł Charlotty. Ciekawostki z historii i współczesności Jedliny-Zdroju,  Wałbrzyskie powaby. Blogowe opowieści o Wałbrzychu i Ziemi Wałbrzyskiej,

Głuszyca-miasto włókniarzy

W przygotowaniu do druku pozostawił album o Głuszycy z wybranymi wierszami i fotografiami.

Był stałym komentatorem wałbrzyskiej rozgłośni radia „Złote Przeboje” promującym region wałbrzyski, jego walory turystyczno-krajoznawcze, kulturalne i historyczne. Prowadził blog internetowy „Tu jest mój dom” poświęcony promocji turystycznej, kulturalnej i historycznej Głuszycy oraz Ziemi Wałbrzyskiej. Zdobył drugą nagrodę w dolnośląskim konkursie na najlepszy blog („Blog Day 2011″) organizowany przez „Gazetę Wyborczą” i pierwszą nagrodę w Powiatowym Konkursie Bibliotecznym organizowanym przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Głuszycy. Był laureatem konkursu Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej  we Wrocławiu w roku 2012 pod hasłem: ”Moja pierwsza praca zawodowa – wspomnienia dolnośląskich seniorów” (Tytuł pracy konkursowej: „Podróż sentymentalna”).

Zainicjował wydanie dwóch tomików wierszy Marka Juszczaka- „Łowienie czasu” (2004) i  „Świadomość podświadomości” (2006) i napisał wstępy do tych tomików.