Misy i gongi dźwiękowe, muzyka celtycka, konkursy, śpiewy i świetna zabawa do północy zdominowały Noc Kupały organizowaną 21 czerwca przez Centrum Kultury-MBP w Głuszycy wraz z Łomnicką Chatą.

FOTORELACJA NA NASZYM KONCIE NA FB, ZAPRASZAMY!

Obchody Nocy Kupały rozpoczęły się blokiem trzech konkursów: na najpiękniejszy wianek, dla rodzin i dla zakochanych. Podczas kiedy uczestnicy w regulaminowym czasie 60 min. wyplatali wianki i układali przyśpiewki, trwały potyczki rodzinnie, które wzbudziły ogromne emocje, rywalizację i były świetną zabawą – zarówno dla uczestników, jak i licznie zgromadzonej widowni. Po rozegraniu czterech konkurencji (strzelanie do celu, skok w worku, bieg z jajkiem i przeciąganie liny), konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Głuszycy, przed rodziną z Jedliny-Zdroju i Kamiennej Góry. W kolejnych konkursach – przeznaczonych dla zakochanych – oprócz reprezentantów Głuszycy, bawiły się pary z Jedliny-Zdroju, Wałbrzycha a nawet odległej Legnicy.

Punktem kulminacyjnym była prezentacja wianków przygotowanych przez konkursowiczów oraz ułożonych specjalnie na tą okazję – przyśpiewek. Trzyosobowe jury w składzie: Maria Burek (instruktor plastyk reprezentująca organizatora Nocy Kupały, czyli Centrum Kultury-MBP w Głuszycy), Joanna Papieska  (także reprezentująca organizatora, menadżer Łomnickiej Chaty) oraz osoba z publiczności – pani Marta z Jedliny Zdroju, przyznało I miejsce Oliwi  Sosnowskiej (nagroda: tablet), II miejsce Annie Małek (nagroda MP 4), III miejsce Jadwidze Czepil (nagroda MP 3) oraz wyróżniło Olę Małek i Mateusza Jabłońskiego (voucher na słodki poczęstunek w Łomnickiej Chacie). Fundatorem nagród było Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.

Po części konkursowej, przybyli do Łomnickiej Chaty goście, bawili się przy celtyckiej muzyce w wykonaniu zespołu The Green Irish Team. Część artystyczną Nocy Kupały zakończył występ Macieja Hanuska w koncercie ,,Muzyka Sfer” – słuchacze mieli okazję przenieść się do krainy dźwięków mis i gongów, które w plenerach stoku przy Łomnickiej Chacie i atmosferze nocy, wywarły na publiczności niesamowite wrażenie. Dodatkowo koncert ,,Muzyka Sfer” rozpoczął się i zakończył śpiewem białoruskich pieśni ludowych związanych z nocą kupały.
Organizatorem Nocy Kupały było głuszyckie Centrum Kultury-MBP i znajdująca się w jego zarządzie Łomnicka Chata.