To się musi powieść” to hasło przewodnie tegorocznej ogólnopolskiej edycji „Nocy Bibliotek”, w której uczestniczyli najmłodsi głuszyccy czytelnicy. Sobotnie późne popołudnie i wieczór 1 października dzieci spędziły w czytelni i w oddziale dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy na ciekawych zajęciach zachęcających do czytania i podejmowania twórczych działań.

W ramach „Nocy Bibliotek” przeprowadzone zostały zajęcia czytelnicze na podstawie książki „O srebrnej łyżce” Justyny Bednarek. Podczas zajęć czytelniczych dzieci przygotowały także „słoiki z emocjami”. Wykonane prace plastyczne uświadomiły wszystkim, z jak wieloma wyzwaniami spotykają się w życiu codziennym i ile emocji towarzyszy młodym ludziom każdego dnia. Kolejną atrakcją spotkania była projekcja filmu pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” w reżyserii Josephine Bornebusch. Wydarzenie zwieńczyło rozdanie dyplomów uczestnictwa dzieciom wraz ze słodkimi upominkami.

W imieniu Burmistrza Głuszycy Romana Głoda oraz Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy dziękujemy wszystkim za udział w VIII Nocy Bibliotek. Zapraszamy za rok!

Akcję Noc Bibliotek zainicjowało Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów Fundacji XXI- Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

#tosięmusipowieść #nocbibliotek2022