Ponad 200 uczestników wzięło udział w zorganizowanych w niedzielę 12 czerwca Biegach Szlakiem Riese w Głuszycy. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach półmaratonu i po raz pierwszy „Historycznej Dychy”. Na kilka chwil przed startem biegacze mogli posłuchać historii związanej z budową naziemnych i podziemnych obiektów powstałych w czasie II wojny światowej w ramach projektu pod nazwą RIESE. Wykład poprowadził jeden z uczestników wydarzenia – Łukasz Kowalski.

Na dystansie 10 km najlepsi okazali się: Paweł Zamielski, który ukończył bieg z czasem 00:42:33, drugi na mecie był Mateusz Nowacki z czasem 00:44:26, a trzeci Krzysztof Skuza z czasem 00:48:54. Najlepsi na dystansie 21 km okazali się: Christian Terzoni (01:32:14), Adam Harasiuk (01:33:09) oraz Krzysztof Grynkiewicz (01:36:27).

Należy również wspomnieć o osiągnięciach kobiet. Na dystansie „Historycznej Dychy” najlepsza okazała się Jagoda Petryna z czasem 00:52:27. Pierwsza na mecie półmaratonu była Alicja Białobłocka z czasem 01:43:46.

Dekoracji zawodników dokonali Prezes Stowarzyszenia Walim Na Żądanie Aleksander Sobieraj. Najlepsi biegacze głuszyccy otrzymali z rąk Zastępcy Burmistrza Głuszycy Grzegorza Szymańskiego dodatkowe nagrody ufundowane przez Burmistrza Głuszycy Romana Głoda. Nagrody otrzymali: Joanna Grzesik i Mariusz Kostasz- najszybsi biegacze z Głuszycy na 21 km oraz Dorota Zbońkowska i Łukasz Kowalski – głuszczanie, którzy najszybciej ukończyli dystans 10 km. Wielkie brawa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, a w szczególności biegaczom, którzy osiągnęli wysokie pozycje w klasyfikacji.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Walim Na Żądanie, partnerami byli: Gmina Głuszyca, Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy i Podziemne Miasto Osówka.  Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w prace związane z organizacją wydarzenia.