Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz MT-Sport zapraszają do udziału w spotkaniu z doświadczonymi trenerami jazdy na nartorolkach w czwartek 22 czerwca o godz. 17 na torze rolkowym przy ul. Dolnej w Głuszycy, gdzie odbędą się pokazy jazdy na nartorolkach. Będzie także możliwość, by spróbować swoich sił, jeżdżąc na nartorolkach pod okiem doświadczonych trenerów- Marka Tokarczyka i Jagody Grynkiewicz.

MT-SPORT to firma sportowa reprezentowana przez Marka Tokarczyka, który jest doświadczonym instruktorem narciarstwa biegowego, a także maratończykiem, trenerem kadry narodowej Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w narciarstwie biegowym. Jagoda (Jadwiga Grynkiewicz) jest instruktorem narciarstwa biegowego, trzykrotnie była najlepszą Polką- amatorką w Biegu Piastów na królewskim dystansie 50 km, jest także pedagogiem i przewodnikiem po Litwie i Krajach Nadbałtyckich. Marek i Jagoda wspólnie szkolą na biegówkach i nartorolkach, czyli letniej wersji nart biegowych. Uczą osoby w każdym wieku, także osoby niepełnosprawne, gdyż ich motto brzmi: biegówki i nartorolki to sport dla każdego. Ponadto organizują wiele imprez sportowych w kraju i za granicą, m.in. Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju i w Piwnicznej-Zdroju. W dniach 23-26 czerwca br. wspólnie z Gminami Głuszyca, Pieszyce i Walim organizują Koronę Gór Sowich – trzydniowe zawody na nartorolkach.

Poza nartorolkami w obrębie toru rolkowego będzie także okazja do jazdy testowej na hulajnodze elektrycznej z Wypożyczalni rowerów i hulajnóg elektrycznych w Głuszycy. Zapraszamy również osoby jeżdżące na rolkach – kaski i ochraniacze obowiązkowe.

Uwaga! Osoby chcące skorzystać z jazdy na nartorolkach 22 czerwca na torze rolkowym w Głuszycy muszą posiadać kask rowerowy, a osoby niepełnoletnie dodatkowo muszą posiadać pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego na jazdę testową nartorolkach i hulajnodze.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ – 22 czerwca

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA OSOBY PEŁNOLETNIEJ – 22 czerwca