Jesienny czas sprzyja czytaniu ciekawych książek… Sporo wartych uwagi tytułów zagościło znów na półkach głuszyckiej biblioteki. W naszych zakupach tym razem skupiliśmy się na literaturze pięknej, zwłaszcza na książkach, które zostały wyróżnione w 2023 roku Literacką Nagroda Nobla oraz Nagrodą Literacką Nike.

Szczególnie polecamy poniższe tytuły :

  • Jon Fosse „Septologia. Drugie imię”- Literacka Nagroda Nobla 2023
  • Zyta Rudzka „Kto się śmieje ten ma zęby”- Literacka Nagroda Nike 2023
  • Grzegorz Piątek „Gdynia obiecana- miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”- Nike Czytelników 2023
  • Janusz Leon Wiśniewski „Stany splątane”
  • Hanya Yanagihara „Do raju”

Dziękujemy naszym głuszyckim czytelnikom za liczne wypożyczenia zakupionych dotąd nowości i zachęcamy do obserwowania naszej biblioteki w mediach społecznościowych. Do zobaczenia w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy.

Nazwa zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i /lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”
Realizacje zadania jest „dofinansowana ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Biblioteka Narodowa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

NPRCz 2.0