Miło nam poinformować, że Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymało w nagrodę Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2021 r. w kategorii zbiorowej.

Uroczystość  odbyła się w dniu 23 listopada  w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu. Nagrody wręczał Krzysztof Kwiatkowski – Starosta Powiatu Wałbrzyskiego w obecności: Sylwestry Wawrzyniak -Przewodniczącej Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Iwony Frankowskiej -Wicestarosty Powiatu Wałbrzyskiego, Adama Zdeba oraz Stanisława Skrzyniarza -Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Mirosława Potapowicza, Marka Masiuka oraz Bogusława Uchmanowicza -członków Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. W wydarzeniu uczestniczył również Grzegorz Szymański Zastępca Burmistrza Głuszycy. W imieniu Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy nagrodę odebrały: Sabina Jelewska Dyrektor CK-MBP oraz członkinie Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”: Magdalena Kandefer i Joanna Milczarek.

W ramach działalności CK-MBP przyznający nagrodę zwrócili szczególną uwagę na działania podejmowane przez Głuszycką Grupę Teatralną „Po godzinach”, którą tworzą mieszkańcy Głuszycy i okolic, amatorzy, pasjonaci teatru i żywego kontaktu z publicznością. Gra na scenie to życiowa pasja uczestników grupy i realizacja marzeń, sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków. Grupę tworzą osoby czynne zawodowo, w średnim wieku, działające także społecznie, mające rodziny. W siedzibie CK-MBP odbywają się warsztaty teatralne, w których uczestniczą członkowie grupy. Prowadzi je zawodowy aktor, reżyser, scenarzysta Robert Delegiewicz. Wszystkie spektakle grane przez Grupę „Po Godzinach” są żywiołowo odbierane przez szeroką widownię i cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co znajduje szeroki oddźwięk w lokalnych mediach i przyczynia się do promowania Gminy Głuszyca i Powiatu Wałbrzyskiego oraz twórczości artystycznej mieszkańców Ziemi Wałbrzyskiej.

Warto także dodać, że laureatką  nagrody Starosty Wałbrzyskiego w kategorii indywidualnej została Alicja Poręba z gminy Stare Bogaczowice. Alicja Poręba jest skrzypaczką, która od najmłodszych lat szlifuje swój talent. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Alicja Poręba zagrała wiele koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie – Zdroju. W latach 2015 – 2016 grała pierwsze skrzypce w międzynarodowej orkiestrze Europera Youth Orchestra oraz w 2019 roku Deutsch – Polnisches Orchestra. Od 2019 roku jest członkiem kwartetu smyczkowego Venus. W 2019 roku pełniła funkcję koncertmistrza w międzynarodowej orkiestrze Triangle Orchestra. Alicja Poręba aktywnie uczestniczy w życiu społecznym gminy Stare Bogaczowice, grając koncerty na wydarzeniach kulturalnych.