Już po raz siódmy do Ogrodu Jordanowskiego w Głuszycy zleciały się na miotłach okoliczne Czarownice, aby wziąć udział w konkursie na najbardziej pomysłowy strój. Zabawę wzbogaciły występy lokalnych zespołów tanecznych oraz solistów. Był też niespodziewany gość: Czocher z programu Mam Talent.

Kult piękna na dobre zadomowił się w kulturze naszych czasów i wszyscy starają się za nim nadążyć, szczególnie nastolatki – kolorowe czasopisma lansują kobiety, modelki o gładkiej, idealnej cerze i nienagannej figurze, a tymczasem to nie na takie piękno a pomysłowość postawili organizatorzy Głuszyckich Czarownic.

Do konkursu stanęło 50 osób w trzech kategoriach wiekowych: od 0 do 6 lat, od 7 do 11 lat oraz od 12 do 150. Najmłodsza uczestniczka liczyła sobie zaledwie 2 lata. Przebierały się nie tylko dziewczynki, ale także chłopcy – ,,za czarodziejów”, jak mówili. Najpierw zgromadzonych gości oraz konkursowiczów bawił w programie iluzjonistycznym Czocher z programu Mam Talent oraz występy zespołów młodzieżowych oraz solistów. Punktem kulminacyjnym było przejście czarownic ulicami miasta a następnie zaprezentowanie się zgromadzonej publiczności.

Jury, w składzie którego był również Czocher, oceniło m.in. oryginalność i pomysłowość wykonania stroju oraz taniec z miotłą. Warto tu dodać, że niektóre z konkursowiczek na przygotowanie stroju poświęciły ponad tydzień.

Zwycięzcy w kategorii
od 0 do 6 lat:

I miejsce Martyna Grzesiak (nr 5)
II Miejsce Kamila Andrych (nr 2)
III Miejsce Marcelina Turkiewicz (nr 11)

Od 7 do 11 lat
I miejsce Agnieszka Zyzak (nr 46)
II miejsce Julia Anioł (nr 7)
III miejsce Alina Gołęciowska (nr 8 )

Od 12 do 150
I Genowefa Sikorka (nr 50)
Patrycja Wałowska (nr 45)
Partyk Nowak (nr 21)

Mieszkańców do późnych godzin wieczornych bawiły zespoły muzyczne.


Czarownice na wykonanie strojów poświęciły ponad tydzień.