Aktywnie, kreatywnie i radośnie spędziły czas dwutygodniowego wypoczynku dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. W drugiej turze tegorocznych zajęć wakacyjnych dofinansowanych z budżetu Gminy Głuszyca wzięło udział prawie 50-u uczestników.

Zajęcia obfitowały w moc atrakcji i ciekawych wyjazdów. Rozpoczęły się wspólnym ogniskiem integracyjnym w Sierpnicy, gdzie dzieci udały się bezpłatną Głuszycką Komunikacją Publiczną. Niezapomnianym przeżyciem była wizyta w Juraparku w Krasiejowie oraz w Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, gdzie podczas warsztatów każdy samodzielnie wykonał zabawkę. Dzieci brały również udział w warsztatach pieczenia chleba w Agroturystyce „Dom na Wzgórzu” w Gajowie oraz w artystycznych warsztatach muzealnych w  nowoczesnym Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Poznały także tajemnice Podziemnego Miasta Osówka w czasie pasjonującej gry terenowej poprowadzonej przez Prezesa Osówki Zdzisława Łazanowskiego. Sportowych emocji dostarczył wielu uczestnikom zajęć udział w I Powiatowym Turnieju Pływackim. Dzieci skorzystały także z wypoczynku na głuszyckim obiekcie kąpielowym oraz na krytej pływalni Delfinek w Głuszycy. Brały udział w zajęciach plastycznych i w zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu. Uczestnicy zajęć zakończyli swoją wakacyjną przygodę z CK-MBP wizytą w Cinema City w Wałbrzychu, gdzie obejrzeli najnowszą ekranizację „Króla Lwa”. Piękne wakacyjne wspomnienia pozostaną  na długo w pamięci uczestników zajęć.

Dyrektor Centrum Kultury-MBP w Głuszycy w imieniu wszystkich uczestników zajęć  dziękuje władzom samorządowym Gminy Głuszyca za dofinansowanie ciekawej formy wakacyjnego wypoczynku dzieci. Serdeczne podziękowania za życzliwość, serdeczną atmosferę i troskliwą opiekę dla wszystkich instruktorów głuszyckiego CK-MBP.