Znamy już zwycięzców Powiatowego Turnieju Pływackiego, który odbył się 17 lipca na obiekcie kąpielowym w Głuszycy. Turniej był zorganizowany już po raz czwarty przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy wspólnie z Powiatem Wałbrzyskim i Gminą Głuszyca.

W rywalizacji sportowej wzięło udział 29 osób. Młodzi pływacy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe dziewcząt i chłopców. Emocje sportowe udzielały się zarówno zawodnikom, jak i licznie zgromadzonym kibicom. –Gratulujemy sportowej walki wszystkim uczestnikom turnieju. Jak to w sporcie bywa, zawsze ktoś wygrywa, ale pamiętajcie, że poprzez sam start w turnieju wszyscy jesteście dla nas zwycięzcami- powiedziała prowadząca turniej Sabina Jelewska, dyrektorka CK-MBP w Głuszycy.

Nagrody rzeczowe i medale dla najlepszych trójek zawodników w każdej kategorii wiekowej ufundowane zostały z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego. W imieniu Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego zawodników powitał i wręczył nagrody Marek Masiuk, członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. Burmistrza Głuszycy Romana Głoda reprezentował Sekretarz Gminy Paweł Szafran. Nad prawidłowością i bezpieczeństwem turnieju czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu.

Jeszcze raz dziękujemy dzieciom i młodzieży za wspólną sportową zabawę. Poniżej publikujemy miejsca medalowe w poszczególnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców.

Kategoria wiekowa: najmłodsze dziewczęta
I miejsce: Nikola Marcinkowska
II miejsce: Milena Okulska
III miejsce: Emily Umenwa

Kategoria wiekowa średnia dziewcząt
I miejsce: Kalina Pokorska
II miejsce: Hanna Dąbrowska
III miejsce: Jagoda Kurdziel

Kategoria wiekowa: najstarsze dziewczęta
I miejsce: Łucja Latkowska
II miejsce: Sara Ciura
III miejsce: Julia Sławik

Kategoria wiekowa: najmłodsi chłopcy
I miejsce: Szymon Dąbrowski
II miejsce: Oliwier Szczepański
III miejsce: Jakub Kapica

Kategoria wiekowa średnia chłopców
I miejsce: Tymon Piątkowski
II miejsce: Szymon Żołnieruk
III miejsce: Kacper Różycki

Kategoria wiekowa: najstarsi chłopcy
I miejsce: Antoni Laszkiewicz
II miejsce: Simon Willems
III miejsce: Kacper Zagrodnik