3 maja zapraszamy na boisko sportowe w Głuszycy, na którym  w godz. od 15.00 do 19.00  rozegrane zostaną dwie konkurencje balonowe w ramach V International Balloon Festival. Niebywałą atrakcją dla przybyłych na wydarzenie będzie możliwość wylosowania lotu balonem. Będzie także okazja, by poznać czołówkę światowego środowiska balonowego. Dla dzieci przygotowano zabawy plenerowe i animacje, a o godz. 19.00 na scenie wystąpi królowa disco polo- Etna.

 

V IBF zaszczycą utytułowani piloci z całego świata, gwiazdami będą rekordziści świata Ellie Dunnington z UK, Andy Cayton z USA oraz czterokrotny mistrz świata Wilhelm Eimers z Niemiec. Przyjadą piloci  z Czech, Francji, Słowacji, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii oraz z różnych stron Polski. Kilkadziesiąt balonów na ogrzane powietrze zagości nad niebem Dolnego Śląska już od 2 do 5 maja. Założeniem święta jest przeprowadzenie zawodów i fiesty dla publiczności w tym samym czasie oraz integracja międzynarodowego środowiska balonowego.

 

2 maja o godz. 19:00 na terenie Stada Ogierów Książ odbędzie się niesamowite widowisko, tzw. NIGHT GLOW. Będzie to wspaniały spektakl artystycznego podświetlania balonów do muzyki dyrygowany przez  panią Alicję Dragon. Konkurencje balonowe rozegrane zostaną w Książu, w Głuszycy, w Nowej Rudzie i  w Dzierżoniowie, planowany jest również przelot nad zamkiem Książ. Loty będą się odbywały w godzinach porannych ok. 6.30 oraz popołudniowych ok.17.30. Pozostałe godziny balonowego święta zapełnią biesiady dla rodziców oraz atrakcje dla dzieci i młodzieży.

 

Organizatorem festiwalu jest Świdnicki Klub Balonowy i jego założyciele: Marzena i Krzysztof Zapart – pilot, który zajął czwarte miejsce  w mistrzostwach świata oraz ustanowił  drugi balonowy wynik na świecie oraz kilka rekordów Polski,  w tym 3526 km oraz  69:12 godzin.

Wydarzenie objęli patronatem: Wojciech Murdzek Poseł na Sejm RP, Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dariusz Kucharski Burmistrz Dzierżoniowa, Roman Głód Burmistrz Głuszycy, Adrianna Mierzejewska Wójt Gminy Nowa Ruda. Sponsorzy: Powiat Wałbrzyski, PAFAL Grupa Apator, Stado Ogierów Książ, Kancelaria Prawna Budnik Posnow& Partnerzy, DZT Service&Heat.

 

PROGRAM V INTERNATIONAL BALLOON FESTIVAL

 

Czwartek –2 maja KSIĄŻ STADNINA  – NIGH GLOW

 

15:30 Transfer do Stadniny Koni i Zamku Książ

16:30 przygotowanie do  Night Glow

19:00 Night  Glow – nocne podświetlanie balonów

 

Piątek – 3 maja GŁUSZYCA – STADION MIEJSKI

 

16:00 Ceremonia otwarcia – Głuszyca

16:30 Briefieng na zielonym polu

16:00 Animacje lokalne – scena

18:00 Wieczorny lot Głuszyca

20:00 Koncert Gwiazdy: ETNA

 

Sobota – 4 maja  SOKOLEC – Nowa Ruda

 

15:30 Briefieng – sala konferencyjna hotel Dzierżoniów

16:00 Transfer do  Nowej Rudy

17:30 Lot Sokolec  Nowa Ruda  stadion

20:00 Koncert Gwiazdy: ETNA

 

Niedziela 5 maja DZIERŻONIÓW

15:30 Briefieng – sala konferencyjna hotel Dzierżoniów

16:00 Przejazd na stadion Dzierżoniów

17:30 Wieczorne loty Dzierżoniów

21:00 Ceremonia  zamknięcia.