Mikołajkowy weekend z głuszyckim Centrum Kultury rozpoczął się Międzygminnym Pokazem Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Tanecznych. W sobotę 5 grudnia od godz. 16.00 scenę sali widowiskowej opanowali miejscowi młodzi tancerze oraz grupy z Walimia, z Nowej Rudy i z Wałbrzycha.

54

Naszą Gminę reprezentowały dwie grupy – młodsza i starsza –  występujące w repertuarze przygotowanym w czasie dwóch miesięcy zajęć prowadzonych w CK-MBP przez instruktorkę zumby fitness Magdalenę Truszczyńską w ramach projektu „Dolnośląskie Stokrotki”. W podobnym projekcie uczestniczyła także grupa tańczących z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

Organizatorzy – burmistrz Głuszycy Roman Głód i dyrektor CK-MBP Monika Rejman – serdecznie dziękują za radość i energię płynącą od  wszystkich tańczących na scenie. Wielkie podziękowania dla  Pań opiekunek – Magdaleny Truszczyńskiej, Beaty Rejek (Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu), Ilony Zalejskiej ( Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna w Wałbrzychu) i Zuzanny Sosny (Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda).

Za ufundowanie poczęstunku dla młodych tancerzy podziękowania dla Państwa Ewy i Wiesława Doroszów, a także dla Pana Krystiana Jóźwiaka z „Gościńca Sudeckiego”. Za upieczenie ciast dziękujemy niezawodnym mamom głuszyckich tancerzy – Pani Aleksandrze Jaremenko, Pani Natalii Schubert i Marysi Jarosz.

3 4 21