Dziś gościliśmy w bibliotece grupę „zerówkowiczów” ze Szkoły Podstawowej nr 3.
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pojęciami: komputer i Internet. Poruszona była także kwestia  bezpiecznego poruszania się po stronach internetowych.
Na początek dzieci wysłuchały bajki „Mój przyjaciel Necio”. Jej bohaterem jest chłopiec o imieniu Jaś, który korzystając z książki wypożyczonej z biblioteki, samodzielnie zbudował robota – Necia. Robot pozostawiony sam na czas wyjazdu rodziny na wakacje nauczył się korzystać z komputera i Internetu. Dzięki Internetowi poznał inne roboty, oglądał zdjęcia, filmy, bawił się na stronach przeznaczonych dla dzieci. Ale odkrył też, że w doskonalej zabawie nieraz przeszkadzają „Sieciuchy” krzycząc, strasząc i opowiadając niestworzone historie. Necio nauczył się jak je zamykać i tę wiedzę przekazał swojemu przyjacielowi Jasiowi. Necio stworzył też własną stronę internetową, z której bezpiecznie mogą korzystać wszystkie dzieci. Nie wierzycie? Wejdźcie na stronę  www.necio.pl !
Po wysłuchaniu bajki wywiązała się żywa dyskusja na temat przypadków, z którymi dzieci spotkały się podczas korzystania z sieci. Każde dziecko otrzymało arkusz z postacią Necia, do samodzielnego wycięcia i złożenia w domu. Na koniec dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę o leśnych ludkach.