Przypominamy Państwu o trwającej od września ubiegłego roku kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” skierowanej do dzieci w wieku 3-6 lat.

Głuszycka biblioteka znajduje się w gronie 5200 bibliotek, które uczestniczą w tym zaszczytnym przedsięwzięciu.

Każdy przedszkolak, urodzony w latach 2014 – 2017, który odwiedzi z rodzicem naszą bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy rodziców z dziećmi urodzonymi w latach 2014-2017 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy!

Godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10:00 – 12:30; 13:00 – 16:00

Przerwa urlopowa: od 20 do 31 lipca 2020.