Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy od 2019 roku włącza się
w ogólnopolską akcję „Mała Książka – Wielki Człowiek” popularyzującą czytelnictwo wśród najmłodszych.

Na każdego małego czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa wyprawka czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki, a w niej znajdują się: „Pierwsze czytanki dla…”- książka dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Karta Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu na przedszkolaka czeka także drobny czytelniczy upominek. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice.

Warto wspomnieć , że „Mała Książka – Wielki Człowiek” to kampania społeczna dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa. Ma przede wszystkim na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym, urodzonych w latach 2016-2019, zaznajomić dziecko z miejscem takim jak biblioteka oraz zachęcić rodziców do odwiedzenia biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

 

\