Pomimo panującej pandemii realizujemy projekt „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury. W korytarzu głównym Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy stoi już ławeczka, która będzie upamiętniać postać śp. Stanisława Michalika – regionalisty, miłośnika lokalnej kultury i historii, autora wielu publikacji na temat historii Głuszycy
i Ziemi Wałbrzyskiej
– informuje dyrektor CK-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska, koordynująca projekt.

Obecnie trwają prace związane z wykonaniem  tablicy pamiątkowej, która będzie zamontowana przy ławeczce. W realizacji zadania pomagają mieszkańcy, m.in. studenci głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przygotowujemy także scenariusz spotkania poświęconego twórczości literackiej śp. Stanisława Michalika Wieczór autorski planowany jest w styczniu 2021 r., jednak z uwagi na obecną sytuację epidemiczną nie możemy jeszcze podać dokładnej daty i formy przeprowadzenia wydarzenia, na które już dziś serdecznie zapraszamy Mieszkańców Głuszycy, Rodzinę i Przyjaciół śp. Stanisława Michalika.

Na realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała darowiznę w wysokości 5 tys. zł. w ramach III edycji programu Fundacji ORLEN pn. „Moje miejsce na Ziemi”. Projekt zostanie w całości sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN.