letnisko1Były wycieczki, konkursy, gra miejska, warsztaty, turnieje zajęcia na basenie – przez dwa tygodnie w organizowanym przez CK-MBP wypoczynku pn.  ,,Letnisko” wzięło udział blisko 140 dzieci. Dla tych, które pozostały w Głuszycy, Centrum Kultury-MBP nadal ma ofertę zajęć stacjonarnych. Codziennie czynny jest także Orlik oraz basen miejski.

Jak co roku, głuszyckie CK-MBP zorganizowało ,,Letnisko”, czyli wypoczynek dla dzieci pozostających w mieście. W tym roku pod opieką CK bawiło się prawie 140 dzieci – zarówno w siedzibie organizatora, jak i w czterech – podlegających CK-MBP – świetlicach wiejskich. Po czujnym okiem instruktorek najmłodsi brali udział w zajęciach na basenie miejskim, w grach i turniejach organizowanych na Orliku, w warsztatach plastycznych i tanecznych, ale wychodziły i wyjeżdżały na wycieczki. Dzieci były m.in. w ZOO w Mieroszowie oraz w Gajewie, gdzie piekły chleb i wyrabiały masło. Podczas Letniska odbyła się także gra miejska, dodatkowo część dzieci była w kinie, kolejna część  najmłodszych wędrowała po najbliższej okolicy. Dzieci miały też okazję wysłuchać koncertu ,,Filharmonia na wesoło” oraz pogadanek przeprowadzonych nt. bezpieczeństwa przez policjanta, jak i ratowników WOPR. Podsumowaniem dwutygodniowego zorganizowanego wypoczynku był spektakl ,,Czerwony Kapturek”, jak i bezpłatne  atrakcje w postaci dmuchańców-zjeżdżalni oraz malowanie  buziek podczas sobotniej imprezy zorganizowanej przez CK w Ogrodzie Jordanowskim.

Wypoczynek dzieci został częściowo dofinansowany z gminnego programu profilaktycznego, częściowo także (w przypadku świetlic wiejskich) ze środków sołectw. Soki dla dzieci zasponsorowała firma Coca-Cola. Dla dzieci, które pozostają w mieście, CK nadal prowadzi w godz. 10-14 zajęcia. Tm razem do wyboru najmłodsi mają zajęcia stacjonarne: warsztaty muzyczne, taneczne, lego budowanie, warsztaty plastyczne, itp. Na te zajęcia – w przeciwieństwie do Letniska – nie obowiązują zapisy. Ponadto codziennie czynny jest Orlik przy ul. Dolnej oraz basen miejski (bilet całodniowy dla dzieci – tylko 3,50 zł; dzieci do lat 10-ciu mogą korzystać z basenu pod opieką osoby dorosłej). letnisko2 letnisko3 letnisko4 letnisko5 letnisko6 letnisko7 letnisko8 letnisko9 letnisko10