logo funSetki filmów, edukacyjnych gier, foto-lekcji i interaktywnych ćwiczeń z angielskiego czekają na dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. Od listopada 2015 roku po raz trzeci rozpoczyna się tu bezpłatny, e-learningowy kurs FunEnglish.pl, po raz pierwszy startujemy z kursem Funjunior.pl dla maluchów.

Kurs Funenglish.pl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Uczy poprzez zabawę – składa się z kilkuset filmów, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim, dzięki czemu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.
Kurs Funjunior.pl to kurs języka angielskiego dla przedszkolaków w wieku 4 – 5 lat. Materiał kursu składa się z multimedialnych komponentów. Są to m. in.: piosenki, gry i fotolekcje, które uczą dzieci logicznego myślenia, świadomości siebie i innych. Są również doskonałym pretekstem do ćwiczenia pamięci, koordynacji ruchowej i słuchowej.

Kto i jak może skorzystać z kursów?
Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki, będzie mogło skorzystać z kursu FunEnglish.pl lub Funjunior.pl samodzielnie. Dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych.
Wystarczy, jeżeli dziecko będzie uczyło się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy zobaczyć pierwsze efekty nauki.

Trochę więcej o Funenglish.pl
Kurs składa się z sześciu bloków, podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke, fotolekcja oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych.

Trochę więcej o Funjunior.pl
Motywem przewodnim kursu jest rok kalendarzowy ze zmieniającymi się porami roku, które stanowią tym samym cztery bloki tematyczne. Każdy blok zawiera 11 multimedialnych elementów, co daje 44 komponenty składające się na cały kurs. Są one przeznaczone do wykorzystania na zajęciach w przedszkolu bądź indywidualnie. Dziecko powinno korzystać z nauki angielskiego w wymiarze jednej półgodzinnej lekcji tygodniowo. Zaleca się aby na pracę z jednym komponentem (piosenka, gra, fotolekcja) przeznaczyć minimum jedną lekcję.

Dzięki kursom dzieci:
oswajają się z językiem angielskim i zwiększają jego znajomość,
stają się bardziej samodzielne i systematyczne,
uczą się obsługi komputera i Internetu,
ich postępy w nauce przekładają się na lepsze oceny w szkole.

Więcej informacji:
tel.: 748 456 334 w. 12
email: ckmbp@interia.pl

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Projekt jest realizowany przez firmę Funmedia we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

indeks  logo-frsi