O tym, że rękodzieło jest modne, nie musimy nikogo przekonywać. Wie to też doskonale głuszycka młodzież, która w sobotę 4 listopada uczestniczyła w 6-godzinnych warsztatach z makramy poprowadzonych przez niezwykle sympatyczną panią instruktor Karolinę Zalas. Przypomnijmy, że w sierpniu br. ta sama pani instruktor poprowadziła już podobny warsztat również w głuszyckim Centrum Kultury.

Makrama  to technika dekoracyjnego, ręcznego zaplatania sznurków bez korzystana z takich narzędzi jak szydełko, igła albo druty. Piękne i oryginalnie wyglądające ścienne ozdoby wykonane samodzielnie przez grupę młodych głuszyczan były zwieńczeniem bezpłatnych dla uczestników warsztatów, które zostały sfinansowane z budżetu gminy Głuszyca ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Warsztaty zorganizowało Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy. Warto dodać, że jesienny, chłodniejszy czas to także dobra okazja do poszukiwania nowego hobby. Poza tym grupowe wykonywanie dekoracji daje możliwość bezpośredniego spotkania w gronie rówieśników, czego na co dzień wielu młodym ludziom bardzo brakuje.

Zajęcia zostały dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.