Już po raz IX w Centrum Kultury – MBP w Głuszycy odbył się Konkurs Poezji Religijno – Patriotycznej im. Oli Wróblewskiej. Konkurs odbywa się cyklicznie od 2011 roku jako upamiętnienie Bogumiły Wróblewskiej, zwanej przez bliskich Olą, cenioną pedagog, polonistkę, członkinię Fundacji „Katolicka Inicjatywa Berit’ – osobę niezwykle ciepła, pomocną, a przy tym bardzo wymagającą zarówno od siebie jak i od innych.

Prezentowane na konkursie utwory oceniane były przez jury w składzie: Pani Bożena Waliszewska, Pani Małgorzata Lisiewicz oraz Pani Wirginia Zembrzuska – Gębala.
Jury wzięło pod uwagę następujące kryteria: stopień opanowania pamięciowego tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, zgodność doboru repertuaru z tematyka konkursu, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu, kulturę słowa i ogólne wrażenie artystyczne.

Laureatami konkursu zostali:
Kategoria kl. I-IV
I miejsce – Karina Solarz – kl. I SP nr 3 w Głuszycy
II miejsce – Antonina Sikorska – kl. I SP nr 2 w Głuszycy
III miejsce – Martyna Malinowska – kl. IV SP w Jedlinie Zdrój
Wyróżnienie – Piotr Kandefer – kl. IV Fundacja Jawor
Kategoria kl. V-VIII i III Gimnazjum
I miejsce – Iwona Kopycka – kl. III Gimnazjum w Jedlinie Zdrój
II miejsce – Hanna Laszkiewicz – kl. VII SP nr 3 w Głuszycy
III miejsce – Amelia Włodarczyk – kl. VI SP nr 3 w Głuszycy
wyróżnienie – Aleksandra Harasimowicz – kl. V SP nr 2 w Głuszycy

Nagrodę specjalną ufundowaną przez rodzinę Oli Wróblewskiej otrzymała Julia Zaborowska z kl. III Gimnazjum z Jedliny Zdrój. Julia otrzymała aparat fotograficzny.
Tegoroczny konkurs prezentowany był na bardzo wysokim poziomie.
Wszystkim laureatom, uczestnikom i nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jednocześnie informujemy, że w przyszłym roku, jubileuszowy X Konkurs Poezji Religijno – Patriotycznej im. Oli Wróblewskiej odbędzie się 23 października. Już dziś serdecznie zachęcamy do licznego udziału.

Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Głuszycy Roman Głód.
Organizatorami konkursu byli: Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit, Parafia pw. Chrystusa króla w Głuszycy, Centrum Kultury – MBP w Głuszycy.