Trzy głuszyczanki Anita Bieniek-Niewęgłowska, Martyna Serafin i Martyna Suchorowska zdobyły wyróżnienia w trzeciej edycji Konkursu Literackiego o Pióro Stanisława Michalika zorganizowanego przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczna w Głuszycy. Patronat na konkursem objął Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Podziękowania za udział w konkursie otrzymali także: Katarzyna Borys i Justyna Pokorska oraz Anna Kokot-Nowak oraz Tadeusz Charamuszko. Nagrody rzeczowe i dyplomy dla uczestników konkursu zostały przekazane 10 grudnia podczas spotkania autorskiego w Centrum Kultury-MBP z dziennikarką Agnieszką Dobkiewicz, która pogratulowała autorom prac i podkreśliła, jak niezmiernie ważne jest pielęgnowanie regionalnych historii i utożsamianie się z lokalnym dziedzictwem. Dziennikarka wspomniała także śp. Stanisława Michalika, który w swojej twórczości promował walory historyczne i przyrodnicze Głuszycy i całego regionu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim autorom zgłoszonych prac, w których pojawiły się motywy związane z Głuszycą. Cieszymy się ogromnie, że w konkursie wzięły udział osoby w różnym przedziale wiekowym- dzieci, młodzież i dorośli, mieszkańcy Głuszycy, ale także osoby z odległych od nas miejscowości- dodała Sabina Jelewska, dyrektor głuszyckiego CK-MBP podczas wręczania nagród.

Przypomnijmy, historie ze starych fotografii, w krainie fantazy i kryminalne zagadki to trzy kategorie tegorocznej edycji konkursu literackiego. Prace oceniło jury w składzie: Marta Wróblewska i Agata Majewska- przedstawicielki Urzędu Miejskiego w Głuszycy oraz reprezentujący CK-MBP: Marzena Nyga i Robert Delegiewicz. Nagrody i dyplomy dla uczestników konkursu z Suwałk i Przeźmierowa zostaną przesłane pocztą.

Kolejna edycja Konkursu Literackiego o Pióro Stanisława Michalika jesienią 2022. Już dziś  zapraszamy do udziału!