Seniorzy w akcjiJesteś osobą 60+? Masz pomysł na projekt społeczny?
Masz pasję i doświadczenie, którymi chcesz się podzielić?
Masz 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję?
Chcesz wziąć udział w inspirujących warsztatach i zdobyć nowe umiejętności?

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności ogłaszają ogólnopolski konkurs dotacyjny „Seniorzy w akcji” (www.seniorzywakcji.pl). Konkurs skierowany jest do osób w wieku 60+ i do par międzypokoleniowych, które chcą zrealizować projekt społeczny w oparciu o osobiste pasje i wziąć udział w inspirujących warsztatach.
Ze środków konkursu przyznane będą dotacje na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową, a także sprzyjają rozwojowi wolontariatu osób starszych.

Łączna pula środków przewidzianych na dotacje wynosi 343 000 złotych. Udział w konkursie daje możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości od 6000 zł do 12 000 zł. O dotacje mogą ubiegać się osoby 60+ lub pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba w wieku 18-35 lat) poprzez organizację pozarządową czy instytucję, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja lub stowarzyszenie, dom kultury). Do tej pory nagrodzono j 199 projektów w całej Polsce.

Do 10 marca 2014 można składać listy intencyjne.

Formularz listu intencyjnego należy wypełnić on-line: www.formularz.seniorzywakcji.pl
Na stronie:  http://vimeo.com/58903165   można zapoznać się z krótkim spotem, który oddaje wizerunek  programu „Seniorzy w Akcji”

Zobacz filmy „Seniorzy w akcji” http://www.youtube.com/user/seniorzywakcji

Informacji o konkursie udziela Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
tel.: (22) 396 55 16 lub 19, od pn-pt  w godzinach od 10.00 do 15.00
e-mail: listy@seniorzywakcji.pl

Konkurs „Seniorzy w akcji” jest organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. ę

Polsko-am. fund. wolności logo