2Blisko 200 osób wzięło udział w ostatniej tego lata plenerowej projekcji filmowej. Miłośnicy kina regionalnego oglądali film pt. ,,Riese. Tajemnice wykute w skale”.  Kolejna projekcja – tym razem dokumentu z udziałem mieszkańców Głuszycy – we wrześniu, ale już ,,pod dachem” Centrum Kultury-MBP.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się trzy letnie projekcje Kina Letniego organizowane przez Gminę Głuszyca, Centrum Kultury-MBP wraz z Fundacją Łukasza Kazka ,,Świat, którego już nie ma…”. Każdy kolejny z emitowanych filmów: ,,Czech i szperacze”, ,,Daisy – wspomnienie minionego świata” oraz ,,Riese. Tajemnice wykute w skale” przyciągał do Ogrodu Jordanowskiego w Głuszycy coraz więcej miłośników kina regionalnego.

Co prawda, film ,,Riese. Tajemnice…” był ostatnim emitowanym w okresie wakacji dokumentem,  jednak  nie oznacza to końca kina w głuszyckim CK-MBP. Już 23 września na wszystkich miłośników kina regionalnego czeka ogromna atrakcja – uroczysta premiera produkcji TVP pt. ,,Riese – pamięci ofiar” realizowana  w sierpniu w Ludwikowicach Kłodzkich.  – Miejsce premiery – głuszyckie CK-MBP – nieprzypadkowe, bowiem to właśnie seniorzy skupieni przy głuszyckim ośrodku kultury brali udział w nagraniach do dokumentu – wyjaśnia Monika Bisek-Grąz, p.o. dyrektora CK-MBP.

Czwartkową emisję fabularyzowanego dokumentu ,,Riese. Tajemnice wykute w skale” poprzedziła krótka prezentacja Grzegorza Czepila nt. Głuszycy na dawnej pocztówce. Prezentacja stanowiła zapowiedź planowanej 18 września dużej wystawy przedwojennych kart pocztowych ze zbiorów G. Czepila.

6

7

5

4

4

3

1