Ostatnim gościem tegorocznej edycji „Spotkań z pasjami”, realizowanym w ramach projektu Fundacji Orange, była pisarka i felietonistka Katarzyna Grochola. Niektórzy uczestnicy znają panią Katarzynę jako pisarkę, niektórzy pamiętają ją jako jedną z uczestniczek „Tańca z gwiazdami”. Wszyscy byli ciekawi jaka jest w bezpośrednim kontakcie na żywo, co ją inspiruje, jakie ma pasje.
Pani Katarzyna zachwyciła wszystkich! Jej optymizm życiowy, bezpośredniość, cięte riposty, które serwowała podczas rozmowy spotkały się z niekłamanym podziwem. Wielu czytelników bibliotek uczestniczących w spotkaniu było ciekawych tego, skąd się bierze jej życiowy optymizm. Bohaterka spotkania twierdzi, że to zasługa odpowiedniego patrzenia na świat, które każe jej widzieć piękno w najdrobniejszych rzeczach. Wypracowanie w sobie takiego podejścia zajęło jej sporo czasu, bo przecież, jak każdy człowiek ma swoje słabości, trudności i dołki. Pani Katarzyna twierdzi jednak, że to dobrze, iż szczęście przeplata się z niepowodzeniami, bo tylko wtedy człowiek jest w stanie docenić dobro, które do niego spływa. Samo życie jest także inspiracją dla wszystkich jej powieści, bo jak twierdzi, każdy z nas pisze ciągle swój bestseller, tylko trzeba umieć go docenić.
W przerwie uczestnicy wysłuchali wypowiedzi dyrektora Biblioteki Narodowej – Tomasza Makowskiego, który zachęcał do korzystania z zasobów bibliotek, a także wszelkich innych wspaniałych inicjatyw, które oferują. Wspomniał, że w tym roku, w lokalnych książnicach odbyło się ponad czterysta tysięcy imprez promujących czytelnictwo, co jest powodem do wielkiej dumy.

logo_pl