Liryczny, nastrojowy, pełen pięknych wspomnień, wzruszających słów i ciepłych dźwięków…- taki był sobotni wieczór 23 października w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. Zorganizowane po raz kolejny „JESIENNE SPOTKANIE Z POEZJĄ” połączone było z promocją nowej książki „TU jest mój DOM”, zawierającej wybrane utwory Przyjaciół Głuszycy: Romany Więczaszek, Stanisławy Ziobrowskej, Agnieszki Musz oraz nieżyjących już Stanisława Michalika i Marka Juszczaka.

Obecne na spotkaniu Romana Więczaszek, Stanisława Ziobrowska oraz Agnieszka Musz prezentowały swoje utwory poetyckie zawarte w nowej publikacji. Panie dzieliły się także swoimi wspomnieniami związanymi z Głuszycą – miejscem swojego urodzenia i dorastania. Wspominały również swoje spotkania i pełne pasji rozmowy z nieżyjącymi twórcami – śp. Stanisławem Michalikiem i śp. Markiem Juszczakiem.

Oprócz głuszyckich pasjonatów poezji w wieczorku uczestniczyli Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, senator RP oraz Zastępca  Burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański, a także przyjaciele, znajomi oraz członkowie rodzin twórców, których utwory znalazły się w zbiorze „TU jest mój DOM”. Spotkanie poprowadzili Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP oraz Robert Delegiewicz, który deklamował teksty Marka Juszczaka i Stanisława Michalika oraz wspólnie z Wojciechem Jelewskim zadbał o nastrojową oprawę muzyczną wydarzenia.

„Przed Tobą Czytelniku, książka – wspomnienie, ale i życie. Jest to kolejne spotkanie, które ma to do siebie, że może trwać tak długo, ile zechcesz ”- czytamy we wstępie Romany Więczaszek, redagującej zbiór tekstów. Książka ukazała się w 2021 w Brzegu, dzięki środkom własnym autorów, którzy pragną ocalić pióro śp. Stanisława Michalika i śp. Marka Juszczaka. Została wzbogacona grafikami Moniki Szczypiór oraz pocztówką z kolekcji głuszyczanina Grzegorza Czepila.

„TU jest mój DOM”- to nowa publikacja promująca Głuszycę i twórczość osób związanych z Głuszycą, pełna jest nastrojowych tekstów, osobistych wyznań i refleksji wobec otaczającego nas świata. Dostępna jest już dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Polecamy szczególnie na długie, jesienne wieczory…

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników wydarzenia. Szczególne podziękowania dla pracowników CK-MBP i dla Agnieszki Musz za wykonanie jesiennej dekoracji w sali widowiskowej.