Nieczęsto mamy okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu! To była prawdziwa duchowa uczta!

Zarówno poeci: Romana Więczaszek i Marek Juszczak, jak i muzycy: duet gitar klasycznych Agnieszka i Witold Kozakowscy sprawili, że uczestnicy spotkania dali się ponieść cudownym, błogim odczuciom…

Pani Romana Więczaszek wzruszyła obecnych swoimi najnowszymi wierszami, które nie były dotąd opublikowane. Marek Juszczak przedstawił wiersze ze zbiorów „Łowienie czasu”, „Świadomość podświadomości” oraz „Wytrwałość pamięci”. Wzruszający był także występ pana Stanisława Michalika, który przypomniał zgromadzonym postać Natana Tenenbauma, znanego autora tekstów warszawskiego STS-u i „Hybryd”, który dzieciństwo i młodość spędził w Głuszycy, i którego gościliśmy w naszym mieście w 2005 roku.

Po części poetycko-muzycznej Marek Juszczak, były górnik, poeta i kolarz-amator przedstawił uczestnikom spotkania niezwykle barwną opowieść o swojej tegorocznej podróży rowerem wzdłuż Dunaju. Relacja ilustrowana fotografiami i okraszona licznymi ciekawostkami i faktami z historii zwiedzanych krajów stanowiła interesujące zwieńczenie spotkania.

[tekst: R.Sokołowska; fot.: R. Gratzke, M. Rejman]