Ciepła herbata, kocyk i książka to idealne połączenie na długie, jesienne wieczory. Zachęcamy gorąco do odwiedzin głuszyckiej biblioteki, gdyż pojawiło się kilkadziesiąt nowych tytułów wartych przeczytania. Tym razem przy wyborze książek do zakupu postawiliśmy na klasykę literatury, powieści obyczajowe, a także poezję.

Naszym czytelnikom polecamy następujące nowości:

  • Maria Rodziewiczówna „Dewajtis”
  • Anne Berest „Pocztówka”
  • Katarzyna Michalak „Jesień w Przytulnej”
  • Wisława Szymborska „Wiersze wszystkie”
  • Joanna Kuciel-Frydryszak „Służące do wszystkiego”.

Dziękujemy głuszyckim czytelnikom za liczne wypożyczenia zakupionych już wcześniej nowości i zachęcamy do obserwowania naszej biblioteki w mediach społecznościowych. Przypominamy, że propozycje książek do zakupu można zgłaszać podczas wizyty w bibliotece lub przesyłać na adres mailowy: biblioteka@gluszyca.pl lub poprzez wypełnienie formularza na stronie www.ckmbp-gluszyca.pl/zakładka Biblioteka/Zaproponuj do zakupu.

Nazwa zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i /lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”
Realizacje zadania jest „dofinansowana ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.