Atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenie można było już poczuć w miniony piątek 14 grudnia w Parku Jordanowski w Głuszycy, gdzie zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy. Ręcznie wykonane bombki, choinki, stroiki oraz wiele ciekawych pomysłów na prezenty świąteczne zaprezentowała liczna grupa wystawców, wśród których nie zabrakło świetlic wiejskich i sołectw Gminy Głuszyca.

Do odwiedzających jarmark przybył także św. Mikołaj, który oprócz słodkości rozdawał świąteczne stroiki wraz z życzeniami. Piękne stroiki wykonali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy na czele z Panią Dyrektor Katarzyna Starzyńską. Stoisko OPS-u częstowało także nieodpłatnie zziębniętych gości jarmarku barszczem z uszkami przygotowanym przez restaurację „Gościniec Sudecki” w Głuszycy w ramach projektu socjalnego OPS-u pn.”Spotkanie świąteczne” . Stoisko miejscowego restauratora Krystiana Jóźwiaka z „Gościńca Sudeckiego” zapraszało także do bezpłatnej degustacji swojskich wędlin, a także do kosztowania wielu ciekawych smaków serwowanych potraw.

O świąteczną oprawę muzyczną wydarzenia zadbały grupy i zespoły działające przy Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Na scenie pojawiły się młode wokalistki: Ola Harasimowicz, Marcelina Popik, Martyna Pokorska, Marika Garbolińska, Milena Smusz, Magdalena Jelewska, Milena Rudzka, Nikola Ilnicka- uczestniczki warsztatów wokalnych prowadzonych przez Pana Radosława Zychala. Piękne kolędy i pastorałki wykonał Chór Seniorów Renoma przy akompaniamencie Ryszarda Ogorzelca (akordeon) i Piotra Sycza (pianino). Nastrojowe kolędy zagrali także członkowie Głuszyckiej Orkiestry Dętej wraz z kapelmistrzem Eugeniuszem Leciem.

Organizatorami i partnerami wydarzenia byli: Gmina Głuszyca, Centrum Kultury-MBP w Głuszycy, Ośrodek Opieki Społecznej w Głuszycy, Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszycy Górnej, Zakład Usług Mieszkaniowych i Komunalnych w Głuszycy, Nadleśnictwo Wałbrzych. Podziękowania za pomoc dla Panów Piotra Łuszczyka i Piotra Wałowskiego oraz wszystkich osób i grup kolędujących w czasie jarmarku.