22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Najmłodsi głuszyczanie także mieli okazję dowiedzieć się, jak ważna jest troska o środowisko naturalne :)

Do sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury przybyły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3, Przedszkola Samorządowego oraz Oddziału Przedszkolnego z Głuszycy Górnej, by posłuchać prelekcji na temat ochrony przyrody i zachowań proekologicznych.

Ciekawy wykład dla dzieci poprowadził Grzegorz Borensztajn wraz z żoną Eweliną. Pan Grzegorz rozdał fasolki dzieciom, by posadziły je w domu pod opieką rodziców i obserwowały, jak rozwija się roślinka i jak należy o nią dbać. Przedszkolaki otrzymały także sadzonki drzew do posadzenia w swoich placówkach oświatowych na terenie Głuszycy.

Po wykładzie dzieci wraz z Burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Wałbrzych Leszkiem Kościńskim posadziły sadzonki dębów w Parku Jordanowskim w Głuszycy w myśl hasła Dnia Ziemi – „Inwestuj w naszą planetę”.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za przybycie. Szczególne podziękowania dla prowadzących wykład i zajęcia w terenie.