W piątek 20 października Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głuszycy uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki 2023/2024. W poczet nowych członków głuszyckiego UTW zostało przyjętych czternastu seniorów. Prezes Zarządu Stowarzyszenia UTW Jerzy Janus oraz honorowy członek UTW Burmistrz Głuszycy Roman Głód wręczyli legitymacje nowym studentom i tym samym głuszycka studencka rodzina liczy już 70 osób.

 

Gratulacje i życzenia owocnej nauki oraz nieustannego doskonalenia i rozwoju życzyła obecnym Posłanka-elekt dr Sylwia Bielawska. Tytułem honorowego członka UTW w Głuszycy została wyróżniona Karolina Popiel, była pełnomocnik zaprzyjaźnionego Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ciekawy i pełen pasji wykład inauguracyjny na temat życia księżnej Daisy wygłosił Mateusz Mykytyszyn, Prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless na Zamku Książ.

 

Życzymy Seniorom pięknego i radosnego czasu w gronie studentów UTW w Głuszycy. W imieniu Zarządu UTW dziękujemy wszystkim za pełne radości i wzajemnej sympatii spotkanie w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.