IMG_3534Zabawa z wodzirejem, warsztaty plastyczne, balonowe, czytelnicze, karaoke, malowanie twarzy i mnóstwo konkursów z nagrodami czekało na najmłodszych w siedzibie Centrum Kultury-MBP. Z kolei na boisku Orlik starsi uczniowie rozgrywali mecze i rywalizowali na torze przeszkód. Wszystko to w ramach organizowanych 29 maja przez Centrum Kultury zajęć z okazji Dnia Dziecka.

Ponad 200 dzieci wzięło udział w środowe przedpołudnie w zajęciach przygotowanych przez głuszyckie Centrum Kultury. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: kl. 0-3 bawiła się w siedzibie CK-MBP, z kolei uczniowie    kl. 4-6 rywalizowali w piłce nożnej, siatkowej oraz na torze przeszkód na boisku Orlik.

Na najmłodszych – oprócz emocjonującej zabawy z konkursami prowadzonej przez wodzireja na Sali Widowiskowej – czekały prowadzone przez instruktorów CK-MBP warsztaty balonowe, czytelniczo-plastyczne oraz muzyczne. Zwieńczeniem zajęć, w których kolejno wzięły udział wszystkie dzieci, były konkursy z nagrodami. Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się warsztaty balonowe oraz malowanie twarzy.

Starsi uczniowie, pod okiem instruktora oraz nauczycieli wychowania fizycznego, rywalizowali przez trzy godziny na Orliku: były mecze piłki nożnej, siatkowej oraz wzbudzający najwięcej emocji – tor przeszkód. Ostatecznie nagrodzono dwoma pierwszymi miejscami drużyny: kl. 5 SP nr 2 oraz reprezentantów kl. 6 SP 3, drugie miejsce przypadło uczniom kl. 4 z SP nr 2. W kategorii indywidualnej (tor przeszkód) nagrodzono 10 osób. Organizatorem zajęć dla najmłodszych oraz sportowych zmagań na Orliku, jak i fundatorem nagród, było Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.

IMG_3537IMG_3534IMG_3517IMG_3542