Pan Czesław Lipiński czytelnik – słuchacz głuszyckiej biblioteki brał udział w II Ogólnopolskim Konkursie na Recenzję Książki Mówionej organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną „Bibliotekę pod Atlantami” w Wałbrzychu.
Na konkurs przygotowany z myślą o aktywizacji i integracji osób niewidomych i słabowidzących wpłynęły prace z całego kraju, a jego finał odbył się w Galerii pod Atlantami w piątek 15 października.

Czesław Lipiński po raz drugi zwyciężył w kategorii uczestników powyżej 26 roku życia recenzją zatytułowaną „Angielska gra pozorów” dotyczącą powieści pt. „Okruchy dnia” autorstwa Kazuo Ishiguro.
W uroczystości wręczania nagród uczestniczył Prezydent Miasta Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego oraz Polskiego Związku Niewidomych – Biblioteki Centralnej z Warszawy .
Gościem specjalnym zaproszonym na uroczystą galę był Ksawery Jasieński – znany lektor, spiker radiowy i telewizyjny, przez słuchaczy często określany mianem „człowieka o aksamitnym głosie”. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się bliżej z kulisami pracy lektora i spikera, a także licznymi ciekawostkami z życia i kariery zawodowej Ksawerego Jasieńskiego.
Część artystyczną uświetnił recital „Anioły miłości” w wykonaniu Kamili Kłos.
Serdecznie gratulujemy sukcesu Panu Czesławowi Lipińskiemu!
Zachęcamy wszystkich Państwa do korzystania z naszych zbiorów bibliotecznych w formie tradycyjnej (kodeks) oraz nowoczesnej (kasety magnetofonowe, płyty CD, MP3).