Opowieść o księżnej Daisy, kobiecie wyprzedzającej swoje czasy w czwartkowy wieczór 23 listopada zaprezentował Mateusz Mykytyszyn w ramach cyklu wyjazdowych spotkań „O historii na żywo” prowadzonych przez ekspertów z Zamku Książ w Wałbrzychu.

Podczas wykładu bogatego w szczegóły dotyczące biografii księżnej Daisy von Pless i członków jej rodziny można było zobaczyć także wiele zdjęć ukazujących Wałbrzych i okolice w czasach życia bohaterki spotkania. Dziękujemy za niezwykle ciekawy wykład, który z pewnością stanowi inspirację do sięgania po liczne publikacje ukazujące zarówno samą księżną Daisy, jak i jej potomków, a także do odwiedzenia Zamku Książ w Wałbrzychu, zwłaszcza w zimowej i świątecznej scenerii. W trakcie spotkania można było nabyć liczne pozycje książkowe i albumowe ukazujące życie księżnej Daisy oraz jej pobyt na Zamku Książ, który traktowała jak swój dom.

Czytelników głuszyckiej biblioteki zachęcamy również do poznania historii wnuczka księżnej Daisy, czyli księcia Bolka von Pless. Książka „Wspomnienia Śląskiego Księcia” z dedykacją autora i prelegenta spotkania – Mateusza Mykytyszyna została przekazana głuszyckim miłośnikom historii i słowa pisanego. Dziękujemy jeszcze raz zespołowi z Zamku Książ w Wałbrzychu za odwiedziny w Głuszycy.