W piątek 12 maja w czytelni Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie autorskie. Gościem spotkania był Hannibal Smoke, który opowiedział zebranym o zaginionych pałacach Górnego i Dolnego Śląska. Prelekcja była wzbogacona obszerną prezentacją zdjęć.

Autor w bardzo ciekawy sposób przedstawił nieistniejące zabytkowe obiekty pałacowe zlokalizowane na terenie historycznego Śląska, czym wzbudził zainteresowanie publiczności. Dla pasjonatów historii regionalnej była to solidna dawka wiedzy. Dziękujemy za inspirujące spotkanie w Głuszycy.

Hannibal Smoke to pisarz, dziennikarz, grafik, fotoreporter i publicysta portalu Onet.pl, autor magicznej trylogii osadzonej w scenerii Dolnego Śląska: „Tusculum”, „Muzeum Prawdy” i „Emplarium”. Debiutował bestsellerowym zbiorem opowiadań „Kompot ze świeżego nieboszczyka”, po latach wydany pt. „Apokalipsa czyli sport motorowodny. ”. Jest mocno zaangażowany w ratowanie pejzażu kulturowego Dolnego Śląska. Prowadzi autorski kanał na You Tube oraz stronę na Facebooku: HANNIBAL SMOKE: EMPLARIUM. W 2016 ukazało się „Niewidzialne Miasto”- album historyczny dokumentujący najważniejsze budowle Wrocławia zrównanie z ziemią od 1938 do 2000 r., a w 2018 r. „Niewidzialny Dolny Śląsk”- album ukazujący ok. 450 unicestwionych pałaców w historycznych granicach Śląska. Oba albumy to bestsellery.