„Spróbuj odnaleźć siebie” to tytuł wyjątkowego wieczoru z udziałem gwiazd popularnego programu telewizyjnego „Sanatorium miłości” oraz zaproszonych gości. Spotkanie odbyło się we wtorkowy wieczór 25 października w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Gości i zgromadzoną publiczność przywitali Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP.

Królowa i król turnusu trzeciej edycji „Sanatorium miłości”, czyli Jadwiga Schwebs-Kostkiewicz, zawodowa tancerka, mieszkanka Głuszycy oraz Zdzisław Wasiak- emerytowany nauczyciel i harleyowiec z Krapkowic podzielili się z publicznością swoimi doświadczeniami związanymi z produkcją telewizyjną, opowiedzieli o sobie i o swoich najbliższych planach i marzeniach. Popularność i rozpoznawalność, jaką zapewnił program, sprawia, że oboje angażują się w działalność społeczną, zwłaszcza na rzecz osób w wieku dojrzałym. Jadwiga Schwebs-Kostkiewicz cały czas robi, to, co kocha – uczy tańczyć oraz została ambasadorką „Głosu Seniora”. Pan Zdzisław Wasiak również jest honorowym ambasadorem kwartalnika „Głos Seniora”, brał także udział w kampanii społecznej  „Stop manipulacji”.

Na spotkanie do Głuszycy przybyły także trzy siostry Zdzisława Wasiaka, na stałe przebywające za granicą.  Grażyna Wasiak-Maxwell, autorka promowanej w czasie spotkania książki „Sanatorium bez miłości? czyli serialowe przygody Zdzisława Wasiaka”, mieszka w Londynie, gdzie publikuje artykuły w londyńskiej prasie, jest kronikarzem w Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, współtworzy Salony Literackie, a w 2020 roku została ambasadorem kwartalnika „Głos Seniora”. Spotkanie poprowadziła Regina Wasiak-Taylor, prezes Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie. Głos zabrała także Danuta Kowalski – lekarz z Chicago, obecnie zajmująca się medycyną estetyczną.

Na scenie wystąpił prowadzony przez Jadwigę Schwebs-Kostkiewicz, pełen radosnej energii i witalności, zespół taneczny Baby –  Jagi ze Stowarzyszenia Nowe Życie ze Szczawna-Zdroju. Miłym akcentem muzycznym był także występ Roberta Delegiewicza.

„Wszyscy wiemy, że życie jest jedno, i żyje się tyko raz. Nie musimy wcale tego słyszeć od uczestników sanatoryjnej telenoweli, żeby zrozumieć, że afirmacja życia to nie tylko koncept, to jest recepta i strategia na mądre, pełne i świadome życie”- powiedziała w swoim wystąpieniu Grażyna Wasiak-Maxwell.