Miniona sobota upłynęła w Głuszycy pod znakiem rowerów i wyścigu „Górale na Start”, na którym zameldowało się prawie 200 kolarzy co jest kolejnym rekordem. Kolejny raz spotkaliśmy się przy Łomnickiej Chacie na trasie przy wyciągu narciarskim. Po piątkowych ulewach i burzach nikt nie spodziewał się tak fantastycznej pogody. Było około 25 stopni C, chmury czasem tylko przesłaniały świecące mocno słońce. Było ciepło i przyjemnie, ale tylko dla kibiców, bowiem zawodnicy rozpoczynali swoje rundy na łące pod wyciągiem i od samego startu pięli się stromo do góry, wzdłuż stoku. Wysoka temperatura sprawiła, że był to prawdziwie morderczy start. Sama trasa nie była trudna pod względem technicznym, ale za to bardzo wymagająca kondycyjnie. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymali nagrody rzeczowe i jak zawsze dyplomy aż do szóstego miejsca. W trakcie tej edycji Górali na Start odbył się też mistrzostwa MTB Energetyków grupy Tauron. Kolejna edycja już 12.06.2011 r. w Czarnym Borze, zapraszamy!!! Wyniki: Kat. Szkrabiątka Chłopcy

  1. Zieliński Antoni, Struga
  2. Piotrowski Mikołaj, KKW JAMA Wałbrzych
Kat. Szkrabiątka Dziewczęta
  1. Maculewicz Hanna, Wrocław
Kat. Szkraby Chłopcy
  1. Rasztar Kacper, Wałbrzych
  2. Serowik Szymon, Smolec
  3. Marciniak Jakub, Sokołowsko
Kat. Szkraby Dziewczęta
  1. Marciniak Hanna, Sokołowsko
  2. Gniadek Magdalena, Lubawka
  3. Kondoł Marcelina, MTB Lubawka
Kat. M-8
  1. Dziewa Jakub, KTM Racing Team Złoty Stok
  2. Wąsowicz Adam, Wrocławski Klub Kolarski
  3. Drzyzga Damian, Bielawa
Kat. K-8
  1. Gieracka Natalia, Oleszna
  2. Pastuszek Kamila, MKS Karolina JaworzynaŚląska
  3. Tomasik Martyna, Wałbrzych
Kat. M-11
  1. Gieracki Patryk, KS Ślęża Sobótka MTB Team
  2. Thiel Michał, UKS Centrum Nowa Ruda
  3. Gniadek Jakub, MTB Lubawka
Kat. K-11
  1. Tonder Sara, MKS KAROLINA Jaworzyna Śląska
  2. Wojtoń Julia, UKS Centrum Nowa Ruda
  3. Jeruzalska Natalia, Wałbrzych
Kat. M-14
  1. Żurak Krystian, UKS “KUSY” PRZYŁĘK
  2. Juszczak Łukasz, UKS ” KUSY” PRZYŁĘK
  3. Błaszczyk Norbert, UKS “KUSY” PRZYŁĘK
Kat. K-14
  1. Trędak Magdalena, UKS Kusy
Kat. M-17
  1. Rabiega Karol, Świebodzice
  2. Kierat Kacper, Głuszyca 00:32:12
  3. Wojciechowski Sebastian, Wałbrzych
Kat. M-19
  1. Kopeć Adam, BIKESTACJA.PL/KCNC
  2. Foksowicz Radosław, KKW JAMA Wałbrzych
  3. Juchniewicz Marcin, Wałbrzych
Kat. K-19
  1. Rozenek Karolina, Marcinowice
Kat. Młodzicy
  1. Helta Filip, KKW JAMA Wałbrzych
  2. Kurpiel Oskar, UKS Centrum Nowa Ruda
  3. Kaczmarek Przemysław, UKK Oriens MTB SDS
Kat. Młodziczki
  1. Piotrowska Patrycja, KKW JAMA Wałbrzych
Kat. Juniorzy młodsi
  1. Winiarski Łukasz, KKW JAMA Wałbrzych
  2. Szymczuk Łukasz, KKW JAMA Wałbrzych
  3. Bujalski Krzysztof, KKW JAMA Wałbrzych
Kat. Juniorki młodsze
  1. Cierluk Karolina, Bolmet Trek
  2. Jastrzębska Agnieszka, MKK Bolmet Trek Legnica
  3. Kurczab Iwona, KTM Racing Team Złoty Stok
Kat. Juniorzy
  1. Kawalec Paweł, Wrocławski Klub Kolarski
  2. Kułacz Karol, UKK Oriens MTB
  3. Grzybowski Jacek, Bikestacja.pl KCNC
Kat. Juniorki
  1. Podgórska Aleksandra, UKS Dream-Bike Bielawa
  2. Silarska Dorota, KTM Racing Team Złoty Stok
  3. Łacińska Magdalena, MKK Bolmet Trek Legnica
Kat. P-23 lat Mężczyźni
  1. Kurczab Piotr, KTM Racing Team Złoty Stok
  2. Mach Tomasz, KKW JAMA Wałbrzych
  3. Podraza Krzysztof, RMF FM ADRENALINE MOUNTAIN DEW KRAKÓW
Kat. Elite Mężczyźni
  1. Hebisz Rafał, KTM Racing Team Złoty Stok
  2. Alchimowicz Rafał, KTM Racing Team Złoty Stok
  3. Kurczab Piotr, KTM Racing Team Złoty Stok
Kat. Elite Kobiety
  1. Hebisz Paulina, KTM Racing Team Złoty Stok
  2. Kuniej Anna, Atom Felt Ślęża Sobótka
  3. Pawłowska Anna, Atom Felt Ślęża Sobótka
Kat. Masters Mężczyźni
  1. Iciaszek Piotr, KKW JAMA Wałbrzych
  2. Antczak Roman, Formicki-Bike
  3. Paluszek Krzysztof, BASF Dream Bike Bielawa
Kat. Masters Kobiety
  1. Podgórska Małgorzata, UKS BASF Dream Bike Bielawa
  2. Gruda Ewa, UKS Centrum Nowa Ruda
[gallery link="file" columns="4"]]]>