Magdalena Wawrzyńczyk z Łomnicy zwyciężyła w konkursie na Najpiękniejszy Wianek. Tuż za nią uplasowały się: Magdalena Osiewacz z Wałbrzycha i Jadwiga Czepil z Głuszycy. W konkursie dla zakochanych zwyciężyła para z Kolc – państwo Jadwiga i Andrzej Sokołowscy. Pomimo niesprzyjającej pogody, gościom Nocy Kupały dopisały humory: bawili się do późnych godzin nocnych. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, a gwiazdą wieczoru był zespół daGda.

Organizowana przez głuszyckie Centrum Kultury-MBP  Noc kupały ściągnęła do Łomnicy miłośników dobrej zabawy w klimatach ludowych. Najmłodsi bawili się w Słowiańskim Miasteczku, ale korzystali także z innych bezpłatnych atrakcji (m.in. dmuchanej zjeżdżalni) oraz chętnie piekli kiełbaski przy ognisku.

 Z kolei dorośli  brali udział w zabawach i konkursach.  W szranki zmagań ,,dla zakochanych” stanęły trzy pary i ostatecznie I miejsce przypadło Jadwidze i Andrzejowi z Kolc, którzy w nagrodę otrzymali m.in. voucher na romantyczną kolację do Łomnickiej Chaty; II miejsce i voucher na romantyczny obiad wywalczyła sobie para: Marta i Grzegorz, a miejsce III – wraz ze słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Łomnicką Chatę – pani Renata i pan Wacław.

Sporo emocji towarzyszyło konkursowi na Najpiękniejszy Wianek, bowiem oprócz zadania wyplecenia go na miejscu, konkursowiczki  musiały jeszcze dokonać odpowiedniej  ,,ludowej” prezentacji: były zatem przyśpiewki, wiersze a nawet specjalnie na tę imprezę przygotowany układ choreograficzny. Jury I miejsce przyznało Magdalenie Wawrzyńczyk z Łomnicy, która w nagrodę otrzymała tablet, II miejsce zajęła Magdalena Osiewacz z Wałbrzycha zdobywając odkurzacz, wyróżnienia I stopnia trafiły do Jadwigi Czepil i Pani Renaty Kogut z Głuszycy, które otrzymały tostery. Wyróżnienia II stopnia i mikser zdobyła Agnieszka Malinowska z Dziećmorowic.

Oprócz części konkursowej, publiczność śpiewała ludowe piosenki wraz  z Chórem Seniorów, a gwiazda wieczoru – zespół daGda – porwał do zabawy repertuarem celtyckim. Na zakończenie imprezy goście bawili się przy muzyce zespołu ,,Disco Folk” do późnych godzin nocnych.