Pierwsze miejsce w konkursie ,,Kultywowanie tradycji świątecznych w Powiecie Wałbrzyskim – Wielkanoc 2012″ współorganizowanym  przez Centrum Kultury w Głuszycy zajęli Głuszyczanie  Wiesława i Lesław Pawłow z gospodarstwa agroturystycznego ,,Wesołówka”.  Zwycięstwo przyszło za sprawą nadziewanej kaczki i rolady z fileta z gęsi. Gratulujemy zwycięzcom, gdyż wygrać nie było łatwo!

Aż 10 zespołów 2- osobowych  prezentowało swoje potrawy,  a oceniało je jury siedmioosobowe. Wszystkie potrawy nawiązywały do tradycji związanych z świętami Wielkiej Nocy.  Po drugiej stronie Sali swoje prace prezentowali rękodzielnicy z terenu całego powiatu, w tym również 4 twórców z Głuszycy. Można było podziwiać ręcznie robione serwety, rzeźby, pisanki z koronki, baranki, ptaki, ozdoby z filcu. W trakcie imprezy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 zaprezentowały program artystyczny nawiązujący do Wielkanocnych Tradycji, za co zostały nagrodzone koszem słodyczy przez Starostę Roberta Ławskiego. W trakcie imprezy odbył się również konkurs na najładniejszą pisankę i Wielkanocną Palmę. Poza konkursem swoje umiejętności kulinarne zaprezentowali też uczniowie z Zespołu Szkół z Głuszycy oraz Zespołu Szkół Nr 7 z Wałbrzycha.

Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychy przy współudziale Powiatowego Zespołu Doradców Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Wałbrzychu i Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteka Publiczna w Głuszycy.