Środowy poranek, 5 czerwca, sala widowiskowa Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy zapełnia się małymi gośćmi. Najmłodsze dzieci ze szkoły Podstawowej nr 3, Niepublicznej Szkoły Fundacji Jawor oraz z Przedszkola Samorządowego zajmują miejsca na widowni.

Oprócz pani dyrektor CK-MBP Sabiny Jelewskiej witają się z dziećmi bajkowe postacie królika, różowej pantery, pingwina i pandy. Rozpoczyna się główna część imprezy, której bohaterkami są aktorki Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po Godzinach” : Iweta Głód, Magdalena Gołda, Magdalena Kandefer, Alina Mączyńska, Agnieszka Musz, Urszula Mrozińska i Edyta Popek. Przed nimi nie lada zadanie! Skupić na sobie uwagę tak wymagającej publiczności wcale nie jest łatwo! Ale od czego jest dobra literatura? Z jej pomocą przełamane zostają wszystkie trudności.

Panie czytają utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner, Agnieszki Frączek i Grzegorza Kasdepke. Zarówno maluchy, jak i aktorki doskonale się bawią czytanym tekstem! Słodkie co-nieco, wspólne śpiewanie, korowód taneczny, podziękowania dla aktorów i uczestników kończą imprezę czytelniczą dla najmłodszych. Z książką nigdy nie jest nudno! Do zobaczenia w bibliotece!

R.S.