Ferie zimowe to czas wypoczynku od zajęć szkolnych. W tym roku po raz kolejny Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy przygotowało ciekawą ofertę zajęć zimowych dla dzieci zamieszkałych na terenie gminy w wieku 7-12 lat. Zajęcia zostały dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca. Niestety z powodu utrudnień epidemicznych nie udało się zrealizować zajęć w pierwszym tygodniu zaplanowanych zajęć, ale z pewnością uczestnicy II turnusu ferii na długo zapamiętają chwile spędzone podczas „Głuszyckich Sztuka Ferii” z CK-MBP.
W pierwszym dniu zimowych półkolonii dzieci odwiedziły Park Wielokulturowy „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu. Zarówno warsztaty ceramiczne, jak i spacer po industrialnych przestrzeniach i podziemnych chodnikach kopalni pozwoliły miło i edukacyjnie spędzić czas.
Kolejny dzień przyniósł spotkanie z Olafem z „Krainy Lodu”, który stanowił dopełnienie zajęć sensoplastycznych z mnóstwem animacji, gier i zabaw. Ponadto w tym dniu uczestnicy zajęć mogli samodzielnie wykonać karmnik dla ptaków na równolegle prowadzonych warsztatach plastycznych.
Swoistym wehikułem czasu była wycieczka do wrocławskiego Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery, gdzie każdy mógł zagrać w szereg gier komputerowych, jakie ponad 30 lat temu spotykało się w stacjonarnych i objazdowych salonach, a także w domach. Konsole podłączane do lampowych telewizorów z kineskopem, telewizyjne gry, których grafika przypominała techniczny rysunek ołówkiem, wciągnęły zwiedzających, podobnie jak przed laty wciągały ówczesnych grających.
W kolejnym dniu zajęć dzieci uczestniczyły w „Bursztynowych wariacjach”, czyli geo-zabawie, która przybliżyła dzieciom magiczny czar wyjątkowej skamieniałej żywicy. Dzieci dowiedziały się, czym jest bursztyn, skąd się wziął i jakie są jego właściwości. Mogły też wykonać prace plastyczne, których podstawowym elementem był właśnie ten minerał. Tego samego dnia warsztaty malarskie poprowadził także głuszycki malarz artysta Ryszard Berczyński.
 Zimowe półkolonie zakończyły się wycieczką do „Zagrody Pasternak” i spotkaniem z lutomierskimi serami.
-Dziękujemy Burmistrzowi Głuszycy Roman Głód za dofinansowanie zajęć. Serdeczne podziękowania przekazuję wszystkim prowadzącym ciekawe warsztaty i zajęcia artystyczne, dziękuję opiekunom za zaangażowanie i serdeczność, dziękuję rodzicom za bardzo dobrą współpracę, a dzieciom uczestniczącym w zajęciach życzę dużo uśmiechu i wspaniałych wspomnień z ferii- dodaje Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP w Głuszycy