W minioną sobotę 23 sierpnia młodzi zawodnicy wzięli udział w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej zorganizowanej na kompleksie boisk Orlik w Głuszycy. Piłkarzy i ich opiekunów powitali Zastępca Burmistrza Grzegorz Szymański oraz dyrektor CK-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska.

W sportowych zmaganiach wzięły udział cztery drużyny. Zwycięski puchar zdobyli Czerwoni Jedlina, drugie miejsce zajęły Orły z Dolnej, miejsce trzecie Zieloni Jedlina. Na miejscu czwartym znalazły się KS Mordeczki. Piękna sportowa rywalizacja zakończyła się rozdaniem pucharów dla zwycięzców i upominków dla wszystkich uczestników ligi. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali lokalni animatorzy sportu: Sławomir Kulik i Zbigniew Ogrodnik.

Organizator wydarzenia Centrum Kultury-MBP w Głuszycy dziękuje wszystkim zawodnikom za udział w zabawie sportowej, a także obecnym w czasie rozgrywek kibicom. Serdeczne podziękowania za wsparcie i ufundowanie voucherów dla Gracjana Rudnickiego z Łowiska Pstrągów Złota Woda w Łomnicy, dla Grzegorza Czepila z „Jadła” i Krystiana Jóźwiaka z restauracji „Gościniec Sudecki” w Głuszycy.